- Yeni Yeşil Mucur Gazetesi - Yeşil Mucur'un Güncel Gazetesi
RESMİ İLANLAR

T.C. MUCUR İCRA DAİRESİ 2016/135 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
MUCUR
İCRA DAİRESİ
2016/135 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri        : Kırşehir İli, Mucur İlçesi, Yenice Mah. 133 Ada, 20 Parsel, 1 nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz tapuda mesken vasfında olup, yaklaşık 20 yıl önce inşa edilmiş binanın zemin katında bulunmakta ve 2 oda 1 salondan ibaret, 110 m2 kullanım alanına sahiptir. Dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap, pencereleri pvc doğramadır.
Adresi            : Yenice Mah. Toros Cad. No:58 Mucur / KIRŞEHİR
Yüzölçümü        : 110 m2
Kıymeti        : 55.000,00 TL
KDV Oranı        : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü        : 27/07/2017 günü 10:00 – 10:05 arası
2. Satış Günü        : 21/08/2017 günü 10:00 – 10:05 arası
Satış Yeri        : Mucur Belediye Başkanlığı Binası-Belediye Meclis Salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Alacaklı kurum KDV Kanununun 17. Maddesi gereğince KDV’den muaf olup, ihale alıcıları da KDV’den muaftır. Bunun dışında Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/135 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/06/2017
Aytekin KILIÇARSLAN
İcra Müdürü
139127
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu örnek, bu yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir (B.No:220)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir