- Yeni Yeşil Mucur Gazetesi - Yeşil Mucur'un Güncel Gazetesi
GÜNCEL POLİTİKA YEREL

Özel İdare, Köylerimizin İçme Suyu Sorununu Çözdü

İlçemiz’e bağlı Karakuyu, Rışvan, Yörücek, Kızılağıl, Devepınarı köylerini kapsayan yetersiz İçme Suyu problemi çözüme kavuştu.
Kırşehir İl Özel İdaresi su ve kanalizasyon hizmetleri müdürlüğü ekiplerince çalışmaları tamamlanan, Mucur Karakuyu, Rışvan, Yörücek, Kızılağıl, Devepınarı, grubu köylerini kapsayan yeni içme suyu çalışmaları çözüme kavuştu.
Yeni içme suyu sondaj çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte yaklaşık 3,5 km’lik terfi hat çalışmalarının büyük bir gayret ve özveri ile tamamlandığını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş YILMAZ;
“Mucur İlçemize bağlı Karakuyu, Rışvan, Yörücek, Kızılağıl ve Devepınarı köylerinin içme suyu problemini çok yoğun çaba ve gayretlerimiz sonucu giderdik. 700 kişiye yakın nüfusun yaşadığı bu 5 köyümüzün içme suyu sıkıntısının tamamen çözülmesi bizim için son derece önemlidir. Özel idaremize bağlı su ve kanalizasyon hizmetleri müdürlüğümüz çok özverili çalışmalar yaptı. Köydes programımız kapsamında gerçekleştirilen bu işimizde yeni trafo tesisinin de yapımı ile saniyede 9 litre su pompalanmış olacak. Böylelikle grupta bulunan köylerimizin yetersiz içme suyu sorununu çözmüş oluyoruz.” dedi.
Mucur Karakuyu Grubu köyleri yeni içme suyu çalışmalarının geçtiğimiz hafta itibariyle tamamlandığını belirten YILMAZ; “Su ve kanalizasyon hizmetleri müdürlüğümüz ekipleri yeni içme suyu işi için çok yoğun çaba sarf ettiler, grupta bulunan köylerimizin yeni içme suyu işinin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” Dedi. Haber:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir