- Yeni Yeşil Mucur Gazetesi - Yeşil Mucur'un Güncel Gazetesi
RESMİ İLANLAR

1 ADET TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI • T.C. MUCUR İCRA DAİRESİ 2020/46 TLMT. •

T.C.
MUCUR İCRA DAİRESİ
2020/46 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Kırşehir İl, Mucur İlçe, 768 Ada, 5 Parsel, 1. Kat 8 numaralı bağımsız bölüm HAMİDİYE (Pasif) Mahalle/Köy, Satış konusu taşınmaz Mucur Belediyesi imar planı sınırları dahilinde olup her türlü belediye ve alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz ilçe merkezinde yer almakta ve sosyal alanlara yakın bir konumda bulunmaktadır. Taşınmaz ara kattadır, ısı yalıtımı vardır, yapıda asansör yoktur. Taşınmazın bulunduğu binanın yaklaşık 30 yıl önce yapıldığı tespit edilmiştir. Yapının yapım yılı ve kulanılap yapı malzemeleri deprem bölgelerinde yapılacak binalar hakkında yönetmeliğe uygun olmadığı düşünülmektedir. Taşınmaz 3 ada 1 salon mutfak banyo ve tuvaletten ibaret olup 125 m²kapalı alana sahiptir.
Adresi Hamdiye Mah. Şehit Orhan Sok. No:8 Mucur / KIRŞEHİR
Yüzölçümü 125 m2
Arsa Payı 12/212
İmar Durumu İmar planı içerisindedir
Kıymeti 130.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü 20/12/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü 20/01/2022 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : MUCUR BELEDİYE KONFERANS SALONU
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/46 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Hilal ÇORUH
İcra Katibi (657-4/b)
259674

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
Resmi İlanlar: ilan.gov.tr’de          Basın No: ILN01489554              bik.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir