- Yeni Yeşil Mucur Gazetesi - Yeşil Mucur'un Güncel Gazetesi
EĞİTİM GÜNCEL YEREL

Gez, Gör, Öğren Projesinin Kapanış Programı Yapıldı

Mucur Kaymakamlığı himayelerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaokul öğrencilerinin olayları, kişileri, doğal koşulları içinde tanıyabilme, sorunları kavrayabilme, eleştirel düşünme yeteğini geliştirebilme, sorumluluk duygusuna sahip olabilme gibi beceriler kazanmalarını hedefleyen ve dönem boyunca bu yönde araştırma gezileri düzenlenen Gez, Gör, Öğren Projesinin kapanış programı düzenlendi.
İlçemiz Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekelen programa; Mucur Kaymakamı Faruk Erdem, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayati Aktürk, proje ortağı İş İnsanları Esat Çağlayan ile Turgut Yurttaş, Ortaokul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.
Proje kapsamında 212 tane 8. sınıf öğrencisi ilçemizde faaliyet gösteren Çağlayanlar Un Gıda ve Tarım Hayvancılık ile Yurttaşlar Un Gıda Sanayi ve Nakliye şirketlerine ait üretim alanlarını gruplar halinde ziyaret ederek yapılan faaliyetleri yerinde görme imkanı buldular.
Projenin kapanış gününde her iki şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Esat Çağlayan ile Turgut Yurttaş öğrencilerle söyleşide bir araya gelerek hayat tecrübelerini aktardılar.
Son bölümde öğrencilerden gelen sorular yanıtlanırken günün anısına hediye ve teşekkür belgelerinin takdimi ile program sona erdi. Haber: Mehmet Burak Dağlı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir