- Yeni Yeşil Mucur Gazetesi - Yeşil Mucur'un Güncel Gazetesi
EĞİTİM GÜNCEL YEREL

Hayati AKTÜRK’ten Karna Günü Mesajı

İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Hayati AKTÜRK, pandemi dolayısıyla zor bir süreçten geçerken uzaktan eğitim gören öğrencilerin ara tatile girmesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Hayati hoca mesajında:
“Her şeyin bir heyecanı vardı bir zamanlar. Zayıf notların üzerine düşen su damlaları, Bir dönem 3 ten 9 lar Sonraki dönem 1 den 4 ler. Şimdi her şey ortada bir tık ötede kolayımızda. Malumun ilanı gibi. Nerde o eski heyecanlar. Öğrenciler değiştirmesin diye notların üzerine bant yapıştırdığımız günleri hatırlıyorum. Bilgisayar yok o zamanlar, internet yok, sosyal medyada. Siyah beyaz televizyonlardan tanıyoruz dünyayı, gazete ve mecmualardan. Okuyoruz ama sahiden.

“Dostluk, saygı, sevgi samimiyet. İnsanlar birbirleriyle konuşuyor o zamanlar ama kimsenin arkasından değil.

Yokluklar içinde gerçek zenginliğe sahipmişiz o yıllarda. Tek bildiğimiz kolera, tifo virüs, bir de terli terli içilen soğuk sudan hasta olanlar. Günümüz gibi değil covid, pandemi hiç duymadığımız şeyler mesela.

Çocuklarımıza verilen ödevleri dahi biz yapıyoruz şimdi., kendi ödevlerimizi unutarak. Peki ne mi? Anne baba olmak! Çağa ayak uydurmaya çalışıyoruz, ama kendimize dahi ayak uyduramıyoruz. Gelenek ve göreneklerimizden, değerlerimizden uzaklaşıyoruz yavaş yavaş.
Bugün karne günü.

Biliyorum ki velilerimiz ödüllendirecek evlatlarını. Yıllarca edindiğim tecrübeye dayanarak, gerçek ödülün; çocuklarımızın ve gençlerimizin kalplerine dokunabilmeye çalışmanın ve onlara en büyük ödülün sevgi vermek olduğuna inanıyorum ben bir eğitimci olarak.

Ne bileyim bırakın artık telefonları bir kenara, bildiğiniz oyunları oynayın onlarla. Üç taş, dokuz taş, isim şehir mesela. Zaman ayırın  hissettirin ilgilendiğinizi, sevdiğinizi, kurtarın bu çocukları internetten, telefondan, sosyal medyadan.

Sözü fazla uzatmadan,

Gayretli çalışmalarından dolayı öğretmenlerimize ve personellerimize  teşekkür ediyor,

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yetiştiren kıymetli velilerimizi ve sevgi, sorumluluk duygusu ile edebin, milli ve manevi değerlerin birer neferi olacak evlatlarımızı tebrik ediyor, en kısa zamanda, sınıflarımızda yüz yüze, bir araya gelmek ümidiyle sağlıklı ve mutlu bir tatil temenni ediyorum.” şeklinde sözlerine son verdi. Haber: Fatma Dağlı

Hayati AKTÜRK’ten Karna Günü Mesajı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir