- Yeni Yeşil Mucur Gazetesi - Yeşil Mucur'un Güncel Gazetesi
GÜNCEL POLİTİKA YEREL

Kırşehir Valisinden Mucur’a Ziyaret

Kırşehir Valisi İbrahim AKIN, perşembe günü ilçemize gelerek incelemelerde bulundu.
Geçtiğimiz perşembe günü ilçemizde bir dizi ziyaretler gerçekleştiren AKIN, esnafımızın ve köy muhtarlarının
isteklerini, taleplerini ve sorunlarını dinledi.
Mucur Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz İbrahim Akın, Mucur ilçesinde yürütülen yatırımların yanı sıra vatandaş ile devlet arasında köprü vazifesi gören muhtarlarımızın köyleri ile ilgili sorunlarını ve isteklerini dinlemek üzere toplantıyı düzenlediklerini söyledi.
Köy-Des yatırımlarında önceliklerinin içme suyu ve köy yollarında iyileştirme yapmak olduğunu belirten Valimiz İbrahim Akın, “Bilindiği gibi 2021 yılında ilimize KÖY-DES Projesi kapsamında 13 milyon 338 bin 44 TL ödenek geldi. Bu ödenek nüfuslarına göre ilçelerimize dağıtıldı. Bizler de bu ödeneği en verimli şekilde kullanarak İl Özel İdaremiz ve Köylere Hizmet Götürme Birlikleri aracılığıyla hizmete dönüştürüyoruz. Köylerimize götürülen hizmetlerde içme suyu ve köy yolları birinci önceliğimize oluşturmaktadır. Köylerimizdeki yaşam standartlarını en üst seviyeye çıkarmanın gayretindeyiz.” dedi.
Mucur Halk Eğitim Merkezinde Valimiz İbrahim Akın’ın yanı sıra Mucur Kaymakamı Faruk Erdem, İl Genel Meclisi Başkanı Şaban Çelik, il genel meclis üyeleri ve ilgili daire müdürlerinin katıldığı toplantı muhtarların talep ve sorunlarının dinlenilmesi ile sona erdi.
Ardından Mucur Hükümet Konağını ziyaret eden Valimiz İbrahim Akın, Kaymakam Faruk Erdem’den ilçede devam eden yatırımlar hakkında brifing aldı.
Daha sonra Vali AKIN ilçemiz esnaflarıyla muhabbet etmesinin ardından ilçemizden ayrıldı. Haber: Mehmet Burak Dağlı

Kırşehir Valisinden Mucur’a Ziyaret

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir