- Yeni Yeşil Mucur Gazetesi - Yeşil Mucur'un Güncel Gazetesi
RESMİ İLANLAR

T.C. MUCUR İCRA DAİRESİ 2017/59 TLMT. – TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
MUCUR
İCRA DAİRESİ
2017/59 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Kırşehir İl, Mucur İlçe, Yenice Mahalle 3003 Ada, 14 Parsel 4.kat 31 Nolu Bağımsız Bölüm mesken nitelikli taşınmaz Mucur Belediyesi imar planı sınırları içerisinde olup, her türlü belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz ilçe merkezinde yer almakta ve sosyal alanlara (eğitim,kültür,hastane,dini tesis, kamu kurum ve kuruluşları vs.) yakın konumdadır. Taşınmaz en üst kattadır. Taşınmazın bulunduğu apartmanın mantolaması (ısı yalıtımı) bulunmamaktadır. Yapıda asansör yoktur. Taşınmazın bulunduğu binanın 1997 yılında yapıldığı tespit edilmiştir. Yapının yapım yılı ve kullanılan malzemeleri itibarı ile 06/03/2007 tarih ve 26454 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan deprem bölgelerinde yapılacak binalar hakkında yönetmeliğe uygun olmadığı kanaatı vardır. Taşınmaz 2 oda 1 salondan ibaret olup yaklaşık 100 m2 kapalı alana sahiptir. Taşınmazın dış ve iç kapıları ahşap, yer kaplamaları fayans ve ahşap parke, pencere doğramaları ahşap, ıslak hacimleri fayans kaplama olup yapı malzemeleri eski ve bakımsız durumdadır. B-5 Kat’a müsaadeli.
Kıymeti: 50.000,00 TL
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 12/04/2018 günü 10:30 – 10:40 arası
2. Satış Günü: 07/05/2018 günü 10:30 – 10:40 arası
Satış Yeri: Mucur Belediye Meclis Salonu Mucur/KIRŞEHİR
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/59 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/02/2018
Kadir ÇAĞLAR
İcra Müdür V.
72682
(Basın No: 039)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir