- Yeni Yeşil Mucur Gazetesi - Yeşil Mucur'un Güncel Gazetesi
GÜNCEL YEREL

Valimiz İbrahim AKIN, Kurum Ziyaretlerini Sürdürüyor

AKIN, Bu Kez Mucur Hayretin Ekim Huzurevini Ziyaret Etti

Göreve başladığı günden bu yana kamu kurum ve kuruluşlarının sorunlarını dinleyip çözüm yolu bulmak için çaba gösteren Kırşehir Valisi Sayın İbrahim AKIN bu kez İlçemiz Mucur Hayrettin Ekim Huzurevini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Valimiz Sayın İbrahim AKIN ve eşi Saliha AKIN’a Mucur Kaymakamı Sayın Kaya ÇELİK ve eşi Bahar Kayar ÇELİK, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Kırşehir İl Müdürü Ramazan BAYKARA eşlik etti.
Gerçekleşen ziyarette burada kalan yaşlılarla sohbet eden Valimiz Sayın İbrahim AKIN, Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi Müdürü Tural DEVECI’den kurumun sorun ve problemleri ile kurumda kalan yaşlılar hakkında bilgiler aldı.
Valimiz Sayın İbrahim AKIN, ziyarette yaptığı konuşmada; 49 yaşlı ile görüştüğünü ve hiçbir sorunlarının olmadığını, son derece modern bir yapıya sahip olan Mucur Hayrettin Ekim Huzurevinde 49 yaşlıyı ağırladıklarını, ayrıca çeşitli aktiviteler ile zaman geçirdiklerini söyledi.
Yaşlılarımızın hayatlarını kolay ve rahat bir şekilde sürdürebilmeleri için Huzurevlerinde her türlü imkânın sağlanmış durumda olduğunu belirten Valimiz Sayın İbrahim AKIN, “Bizleri büyük fedakârlıklarla büyüterek bugünlere hazırlayan büyüklerimizi sık sık ziyaret ederek yüzlerini güldürmek istiyoruz. 60 kişi kapasiteli huzurevinde, ayrıca 12 kişilik rehabilitasyon ve yaşlı bakım merkezi de mevcut. Huzurevi içerisinde yaşlıların el emeği eserler yaptığı atölyeler, sosyal aktiviteler düzenledikleri konferans salonu ve kütüphane gibi alanlar da var. Devletimizin huzurevi sakinlerine vermiş olduğu bütün imkânlardan en iyi şekilde faydalanmaları için çalışıyoruz. Yaşlılarımızla en iyi şekilde ilgilenerek onların hayır dualarını almak niyetindeyiz. Huzurevi personelimizin de bu anlayışla hizmet ettiklerinden şüphem yoktur. Bu duygularla, bütün yaşlılarımıza sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum.” dedi.
Huzurevi sakinleri de kendilerini ziyaret ederek mutlu olmalarına sebep olan Sayın Valimize ve eşi Saliha AKIN’a hayır dualarında bulundular.
Valimiz Sayın İbrahim AKIN’ın huzurevi programı, eşi Saliha AKIN ile birlikte huzurevi sakinleriyle tek tek ilgilenerek sohbet etmesi ile sona erdi. Haber: Mehmet B. Dağlı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir